Pomoc prawna
OPINIA PRAWNA
I. Przedmiot opinii
Przedmiotem opinii, sporządzonej na zlecenie Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców z siedzibą w Warszawie (dalej: "PSNLiN"), jest ocena legalności różnicowania praw i obowiązków pracowników, w zależności od tego, czy zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19.
W opinii przedstawiono: podstawę prawną i faktyczną rozważań (pkt II i III niżej), analizę (pkt IV niżej) oraz wnioski (pkt V). Opinię przygotował zespół adwokatów i radców prawnych współpracujących z PSNLiN
Szanowni Państwo,
w czasach, gdy nasze prawa i wolności obywatelskie oraz pracownicze są pomijane lub łamane pod pretekstem ochrony społeczeństwa przed zagrożeniem epidemicznym, a przepisy Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej ignorowane przez władze publiczne, postanowiliśmy przygotować dla Państwa krótki "niezbędnik prawny".
Powstał on przy pomocy naszych prawników w ten sposób, że z najważniejszych w tym kontekście ustaw, począwszy od Konstytucji RP, zostały stworzone krótkie wyciągi, a cały materiał został podzielony na następujące moduły:
W związku z licznymi skargami osób nakłanianych lub zmuszanych do zaszczepienia przeciwko COVID-19 (w szczególności dzieci), informujemy, iż takie działania są całkowicie bezprawne, a każda osoba, która dokonuje takich czynów ponosi odpowiedzialność prawną, w tym karną za ich popełnienie.
1. Pracodawca zmusza Cię do noszenia maseczki w miejscu pracy?
Możesz mu odmówić. Pobierz, uzupełnij i wręcz mu pismo:
-- do pobrania -- Pismo do pracodawcy zapytanie oraz odmowa noszenia maseczki
Otrzymałeś karę za brak maseczki? Wnieś sprzeciw od wyroku!!!
-- do pobrania -- Sprzeciw od ...
Działając w imieniu własnym, na podstawie art. 304 § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks postępowania karnego (Dz.U. z 2020 r. poz. 30) zawiadamiam o możliwości popełnienia przestępstwa przez Podejrzewanego imię i nazwisko, polegającego na tym, że w dniu ……………...2021 roku, Zawiadamiający został zmuszony przez Podejrzewanego za pomocą groźby bezprawnej do poddania się eksperymentowi medycznemu, który polega na pobraniu wymazu na obecność koronawirusa, który został wykonany metodą Real Time PCR, co wypełnia znamiona przestępstwa z art. 191 § 1 k.k. w zw. z art. 27 § 2 k.k. z ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 1444).
Z uwagi na podniesioną przeze mnie argumentację oświadczam, iż działając na podstawie art. 2093 § 1 i 2 kodeksu pracy, do momentu przedstawienia przez Państwa odpowiedzi na postawione przeze mnie pytania wraz z kopią dokumentacji z przeprowadzenia stosownych badań wskazujących na zachowanie norm stężeń zgodnie z treścią Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 12 czerwca 2018 r. w sprawie najwyższych dopuszczalnych stężeń i natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy (Dz.U. 2018 poz. 1286), poz. 199, odmawiam zakładania maski, maseczki czy przyłbicy.