Pomoc prawna
Wywieranie przez podmioty udzielające świadczeń zdrowotnych, lekarzy, pielęgniarki, położne, czy inne osoby pracujące w ochronie zdrowia nacisku, formalnego bądź faktycznego, w celu osiągnięcia efektu w postaci zaszczepienia się przez pacjentów lub ich osoby bliskie przeciwko COVID-19, jest zakazane. Działania takie, zależnie od okoliczności konkretnego przypadku, mogą wyczerpywać znamiona przestępstw, w rozumieniu Kodeksu Karnego, w tym przestępstwa zmuszania do określonego zachowania się (art. 191 par. 1 k.k.), zagrożonego karą pozbawienia wolności do lat 3 oraz pociągać za sobą odpowiedzialność dyscyplinarną (zawodową).
Pobierz opinię prawną - dokument PDF
Przywołane w stanie faktycznym działania polegające na profilaktycznym (apriorycznym), a w praktyce często przymusowym poddawaniu pacjentów zgłaszających się do placówek medycznych, a także kobiet w ciąży testom diagnostycznym w kierunku zakażenia wirusem SARSCov-2 jest niezgodne z prawem.
Niedopuszczalne jest także uzależnienie świadczenia medycznego od wykonania testu. Każdy pacjent ma możliwość wyrażenia lub odmowy wyrażenia zgody na badanie, zgodnie z zasadami wyrażonymi w art. 17 ustawy o prawach pacjenta.
Przekazujemy do Państwa dyspozycji nowe pisma opracowane przez radcę prawnego Katarzynę Tarnawę- Gwóźdź związane z powrotem dzieci do szkół i ryzkiem poddania ich nachalnej propagandzie proszczepionkowej oraz przymuszaniem do szkodliwego dla zdrowia noszenia masek oraz nadmiernej dezynfekcji rąk.
Rodzicu broń swoje dzieci. Nauczycielu chroń powierzone Ci dzieci.
Mecenas Arkadiusz Tetela ujawnia planowane przez rząd RP zmiany w prawodawstwie i ich wpływ na życie wszystkich Polaków w dobie "pandemii". Wg ustawy 1449, która ma być procedowana 15-17.09.2021r, zmiany dotyczą: obowiązku testowania PCR, wydłużonej kwarantanny, kar finansowych, karykaturalnej formy funduszu odszkodowawczego za powikłania poszczepienne.
Żądanie przez pracodawcę lub osobę kierującą pracownikami, by osoby zatrudnione poddały się szczepieniu przeciw COVID-19 narusza przepisy Kodeksu pracy i nie może korzystać z ochrony prawnej - niezależnie od charakteru umowy oraz charakteru wykonywanej przez pracownika pracy. Również żądanie dostarczenia dokumentu potwierdzającego przyjęcie przez pracownika preparatu nazywanego powszechnie "szczepionką" lub wyników z testów "na wykrycie wirusa SARS-CoV2" (np. PCR), bądź nawet samo wypytywanie pracownika, czy poddał się szczepieniu, są niezgodne z prawem.
I. Przedmiot opinii
Przedmiotem niniejszej opinii, sporządzonej na zlecenie Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych
Lekarzy i Naukowców z siedzibą w Warszawie (dalej: "PSNLiN"), jest ocena legalności różnicowania
praw i obowiązków studentów na uczelniach wyższych, w zależności od tego, czy zostali zaszczepieni
przeciwko COVID-19.
W opinii przedstawiono kolejno: podstawę prawną i faktyczną rozważań (pkt II i III niżej), analizę
(pkt IV niżej) oraz wnioski (pkt V). Opinię przygotował zespół prawników, współpracujących z PSNLiN.