Nie szczepimy się przeciw COVID-19

Powstaliśmy, by walczyć
o zdrowie i życie Polaków!

##--plugin|marquee--##

NASZĄ MISJĄ JEST

kontakt ulotki grafiki facebook twitter telegram rummble

Niepożądane odczyny poszczepienne

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ Z GRAFIKĄ: Facebook Twitter Telegram Instagram
Nasilenie atopowego zapalenia skóry po "szczepieniu" przeciw Covid-19

Publikujemy pierwszy nadesłany nam opis NOP u dziecka po podaniu preparatu mRNA przeciw COVID-19.

Dziękujemy za zaufanie i zachęcamy innych lekarzy do przedstawiania Niepoarządanych Odczynów Poszczepiennych, z którymi spotykaja się w swojej codziennej praktyce zawodowej. Zachęcamy róniez Pańśtwa do zgłaszania nam NOP-ów, jeśli takich doświadczyliście.

Prosimy o dokonywanie zgłoszeń na adres mailowy nopy@psnlin.

Gwarantujemy zachowanie tajemnicy wszelkich danych pacjenta i lekarza.

W dniu 1.09.2021. do pediatry w POZ zgłosił się z matką nastoletni pacjent.
Chłopiec skarżył się na występujące od ok. 2 tygodni rozległe zmiany skórne, którym towarzyszył bardzo silny świąd, ból podczas zginania stawów, sączenie się żółtawego płynu z dużych powierzchni zmienionej skóry.
Dolegliwości nasilały się w nocy- świąd stawał się nie do wytrzymania, uniemożliwiając normalny sen. Pogarszała też kąpiel w wodzie.
Z wywiadu od matki ustalono, że chłopiec miał rozpoznaną we wczesnym dzieciństwie astmę oskrzelową i alergię wziewną na roztocza i trawy.
W wieku 5 lat dermatolog zdiagnozował liszaj pokrzywkowy, następnie wyprysk pieniążkowaty.
Chłopiec otrzymywał przewlekle leki p/alergiczne i p/zapalne w postaci syropów, tabletek i maści/kremów.
Ok 2,5 roku temu leczony był dermatologicznie naświetlaniami UVB z dużą poprawą.
Wg chłopca i matki od tamtej pory nie było żadnych problemów dermatologicznych, nie stosowano też żadnych terapii dermatologicznych.
U nastolatka stwierdzono jednak w testach alergicznych uczulenie na nikiel i kobalt.
Ok 14.03.2021. chłopiec zachorował na Covid -19.
Zakażenie potwierdzono testem zleconym przez lekarza POZ.
Przebieg choroby był łagodny, jednak wystąpienie kaszlu na koniec izolacji spowodowało jej przedłużenie o 3 dni.
W dniu 26.06.2021. chłopiec otrzymał II dawkę szczepionki na Covid -19 firmy Pfizer.
W trakcie szczepienia oraz po nim chłopiec był zdrowy- do momentu, gdy ok połowy sierpnia- czyli ok 7 tygodni później- zaczęły się pojawiać i szybko nasilać zmiany skórne.
Próbowali sobie poradzić stosując emolienty, jednak z uwagi na znaczny świąd, który stał się nie do wytrzymania- zgłosili się po pomoc do pediatry.
W dniu przyjęcia, tj 1.09.2021. lekarz pediatra stwierdził rozległe zmiany skórne- obejmujące częściowo wszystkie kończyny oraz plecy i pośladki.
Charakter zmian nie był jednolity- występowały zmiany o charakterze wałowato uniesionego, rozlanego rumienia, grudki, pęcherzyki, przeczosy, żółtawe strupy, ekstremalna suchość skóry, której towarzyszył bardzo nasilony świąd oraz ból skóry, przy próbie jej zmarszczenia (zginanie stawów skokowych, kolanowych i łokciowych).
Wg matki nie przyniosły ulgi zastosowane emolienty, dopiero ostatniej nocy świąd był mniejszy, ponieważ podano tabletkę leku p/histaminowego.
Badający chłopca pediatra wydał pilne skierowanie do dermatologa oraz do szpitala dermatologicznego (z diagnozą: podejrzenie NOP po szczepieniu p/Covid 19 szczepionką firmy Pfizer), gdzie kierował pacjenta w razie niemożności uzyskania szybkiej porady specjalisty.
Pediatrze nie udało się zgłosić NOP-u przez system komputerowy Gabinet.gov.pl., wszelkie obserwacje zostały wpisane do historii choroby jako dowód w ewentualnym postępowaniu odszkodowawczym.
Konsultacja dermatologiczna odbyła się 2.09.2021., a badający lekarz stwierdził: nasilenie atopowego zapalenia skóry- AZS.
Zalecił leki p/histaminowe, p/zapalne, p/bakteryjne, odkażające oraz emolienty ( Xyzal, Belogent, Fucidin, wodny roztwór gencjany, okłady z KMnO4, Dexeryl, Lipikar, ewent. Protopic)- potwierdzając potrzebę hospitalizacji w przypadku braku poprawy lub pogorszenia.
Wydał zwolnienie z lekcji wf na okres całego miesiąca.
W dniu 6.09.2021. podczas telefonicznej rozmowy z matką ustalono, że nie było pogorszenia i chłopiec nie został hospitalizowany, stosuje regularnie wszystkie zalecone przez dermatologa leki, uzyskując stopniową poprawę, pozwalającą na powrót chłopca do szkoły.

niepożądane odczyny poszczepienne PSNLiN-nasilenie atopowego zapalenia skóry po szczepionce przeciw covid19-1

niepożądane odczyny poszczepienne PSNLiN-nasilenie atopowego zapalenia skóry po szczepionce przeciw covid19-2

niepożądane odczyny poszczepienne PSNLiN-nasilenie atopowego zapalenia skóry po szczepionce przeciw covid19-3

Źródło: PSNLiN

Ostatnio dodane

RAPORT NIK COVID-19 - Konferencja prasowa 12 września 2023 r.
Pokaż
RAPORT NIK COVID-19 - Konferencja prasowa 12 września 2023 r.

12 września 2023 r. odbyła się konferencja prasowa, na której Najwyższa Izba Kontroli przedstawiła 3 raporty z przeprowadzonych kontroli w obszarach organów państwa, instytucji i służb związanych z pandemią COVID-19.

Raporty obnażają obraz chaosu i łamania prawa sprzyjającego bezkarnemu działaniu ...

Efekt synergiczny działania toksycznych metali w okresie pre- i postnatalnym jako dominujący czynnik w patogenezie zaburzeń ze spektrum autyzmu
Efekt synergiczny działania toksycznych metali w okresie pre- i postnatalnym jako dominujący czynnik w patogenezie zaburzeń ze spektrum autyzmu
Efekt synergiczny działania toksycznych metali w okresie pre- i postnatalnym jako dominujący czynnik w patogenezie zaburzeń ze spektrum autyzmu

Media głównego nurtu i elita ekspercka od wielu lat wprowadzają w błąd opinię publiczną na temat przyczyn autyzmu. Dlaczego? Bo prawda godzi w interes establishmentu medycznego i potężnych koncernów. Ponadto rozwiązanie zagadki związanej z patogenezą autyzmu może być kluczem do ustalenia przyczyny wielu chorób "idiopatycznych".

Dr Piotr Witczak vs prof. Anna Boroń - Kaczmarska w radiu Super Nowa.
Pokaż
Dr Piotr Witczak vs prof. Anna Boroń - Kaczmarska w radiu Super Nowa.

W radiu Super Nova spotkali się dr n. med. Piotr Witczak członek Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców i prof. Anna Boroń - Kaczmarska Kierownik Katedry Chorób Zakaźnych w Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie.

Goście "Super Ringu" podsumowali ostatnie 2 lata pandemii, ...

LIST PSNLiN DO POLSKICH POSŁÓW z prośbą o ochronę prawną lekarzy przed bezprawnymi działaniami Izb Lekarskich
LIST PSNLiN DO POLSKICH POSŁÓW z prośbą o ochronę prawną lekarzy przed bezprawnymi działaniami Izb Lekarskich
LIST PSNLiN DO POLSKICH POSŁÓW z prośbą o ochronę prawną lekarzy przed bezprawnymi działaniami Izb Lekarskich

Zwracamy się z prośbą o pomoc w zatwierdzeniu przez Sejm przepisu gwarantującego ochronę prawną lekarskim wypowiedziom oraz zawieszenia postępowań dyscyplinarnych wobec lekarzy do czasu wyjaśnienia czy izby działają zgodnie z Konstytucją RP.

Zdecydowana większość lekarzy głosowała wcześniej na PIS. Przez ostatnie 3 lata działania ministrów zdrowia spowodowały ogromny rozłam w środowisku. Powołana przez poseł Annę Siarkowską Sejmowa Komisja ds. Izb Lekarskich dziwnie wyciszyła działanie, nie podając żadnego oświadczenia i pozostawiając lekarzy zawiedzionych takim biegiem sprawy.