Nie szczepimy się przeciw COVID-19

Lekarze dla zdrowia

##--plugin|marquee--##

NASZĄ MISJĄ JEST

kontakt ulotki grafiki facebook twitter telegram rummble

Listy i apele

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ Z GRAFIKĄ: Facebook Twitter Telegram Instagram
Napływ mieszkańców Ukrainy a zagrożenie epidemiologiczne dla Polski

W Polsce od ponad miesiąca żyjemy w nowej rzeczywistości spowodowanej wojną na Ukrainie.

Nagle, z dnia na dzień, przestano nas epatować informacjami o "pandemii covid-19", jakby przestała już być priorytetem polskiego rządu .

Polskie społeczeństwo ofiarnie i spontanicznie zaoferowało swoją pomoc bratniemu narodowi Ukrainy, otwierając przed uchodźcami swoje domostwa i rodziny, udzielając schronienia pod własnym dachem i decydując się na dzielenie z nimi własnej prywatnej przestrzeni.

Ukraińskie dzieci chodzą już do polskich przedszkoli i szkół.

Dorośli uchodźcy podejmują pracę w różnych branżach- m. in. kosmetycznej, gastronomicznej, zatrudniani są w polskich szpitalach i przychodniach, dołączają do zespołów pracowniczych w różnych firmach.

Polscy przedsiębiorcy masowo zatrudniają w swoich firmach Ukraińców, dopingowani do tego rządowymi dodatkami finansowymi.

Uchodźcy mają więc długotrwały, codzienny kontakt z obywatelami Polski.

Czy jednak zadano sobie pytanie o bezpieczeństwo takich kontaktów i uświadomiono polskie społeczeństwo, jak wysoką cenę może za to zapłacić?

Dlaczego polski rząd nie poinformował Polaków o katastrofalnej wręcz sytuacji epidemiologicznej społeczeństwa Ukrainy?

Media milczą na ten temat jak zaklęte, zręcznie omijając tabu.

A przecież z dostępnych dla każdego, oficjalnych statystyk wiadomo, że Ukraina znajduje się w pierwszej dziesiątce krajów na świecie o najwyższym wskaźniku gruźlicy lekoopornej i zajmuje tragiczne- drugie miejsce na świecie pod względem rozprzestrzeniania się gruźlicy.

Jednak gruźlica to nie jedyny problem epidemiologiczny naszych sąsiadów.

Wg kolejnych statystyk na Ukrainie ponad 1,3 miliona osób cierpi na wirusowe zapalenie wątroby typu C, a także prawie 600 tysięcy na wirusowe zapalenie wątroby typu B.

Większość Ukraińców nawet nie wie o swojej diagnozie i nie otrzymuje leczenia. Na dzień 1 stycznia 2021 r. tylko 6,9% pacjentów z wirusowym zapaleniem wątroby typu C i 3,3% pacjentów z wirusowym zapaleniem wątroby typu B znajdowało się pod nadzorem lekarza.

Jeśli chodzi o samą gruźlicę, to zapadalność na tę chorobę na Ukrainie według tamtejszego Ministerstwa Zdrowia, wynosi około 60 przypadków na 100 tysięcy osób, a wg WHO jest wyższa i wynosi 80 przypadków na 100 tysięcy.

Natomiast Witalij Rudenko, przewodniczący fundacji ruchu społecznego "Ukraińcy przeciw gruźlicy", podaje, że liczby te mogą być jeszcze wyższe i przekraczać nawet 100 przypadków gruźlicy na 100 tys. ukraińskiej ludności.

Dla porównania:

w Polsce zapadalność na gruźlicę wynosi 8,8 przypadków na 100 tys. (ponad 10 - krotnie mniej)

W lutym 2022 r. na Ukrainie oficjalnie zarejestrowano 1360 nowych przypadków gruźlicy, przy czym 25 % z nich stanowiła gruźlica lekooporna, bardzo trudna w leczeniu ( już pod koniec 2021r Ukraina była na skraju wybuchu epidemii lekoopornych postaci gruźlicy.)

W sumie tylko w lutym 2022r z powodu gruźlicy leczono na Ukrainie 12.580 osób.

Dla porównania:

w Polsce w całym 2020r leczono 3388 zachorowań na gruźlicę, a nowych przypadków było 2912.

Zaznaczyć też trzeba, że odsetek przypadków lekoopornej gruźlicy jest w Polsce niski- niższy nawet od przeciętnej w całej Unii Europejskiej.

( Statystyki przypadków gruźlicy w Polsce za rok 2021 będą dostępne w II półroczu 2022).

POWYŻSZE DANE SĄ ZAPEWNE ZNANE POLSKIM WŁADZOM I ESPERTOM, Z MINISTREM ZDROWIA oraz KONSULTANTEM KRAJOWYM W DZIEDZINIE CHORÓB ZAKAŹNYCH NA CZELE.

Tym większy nasz niepokój budzi więc fakt epidemiologicznej bezczynności urzędników państwowych.

Nikt nie sprawdza stanu zdrowia uchodźców ukraińskich pod kątem zakażenia chorobami zakaźnymi, np. prątkiem gruźlicy, HIV czy WZW.

Nikt także nie monitoruje przemieszczania się ukraińskich uchodźców po przekroczeniu polskiej granicy.

Jednocześnie do polskich przychodni ostatnio wysyłane są urzędowe pisma z poradami jak i gdzie kierować przypadki chorych podejrzanych o zakażenie gruźlicą lub HIV, a w języku ukraińskim drukowane są ulotki z poradami, gdzie zgłaszać się powinni chorzy z HIV .

Narzucenie Polakom obowiązku szczepień akcyjnych, zgodnie z Rozporządzeniem MZ z 25.03.2022, nie rozwiąże problemu przywlekania w/w chorób zakaźnych z terenów Ukrainy.

To nie polscy obywatele są odpowiedzialni za ten stan i nie powinni być za to karani przymusem przyjęcia kolejnych dawek szczepień, szczególnie, gdy mają już zbudowaną odporność wcześniejszymi szczepieniami zgodnie z obowiązkowym kalendarzem szczepień.

Jako PSNLiN mamy wiele pytań w tej sprawie, bo wielki jest też dysonans pomiędzy jeszcze niedawno obserwowanymi zmasowanymi procedurami medycznymi, mającymi ochronić Polaków przed zarażeniem wirusem SARS-Cov-2, a widzianym obecnie brakiem ochrony epidemiologicznej wobec czynników patogennych, jakie zostaną przywleczone do Polski z terenów Ukrainy.

W związku z powyższymi niepokojącymi faktami zadaliśmy poniższe pytania Ministrowi Zdrowia - Adamowi Niedzielskiemu oraz konsultantowi krajowemu w dziedzinie chorób zakaźnyc, którym jest - profesor Andrzej Horban:

1.Jaką strategię przewiduje rząd polski w obliczu zagrożenia epidemiologicznego Polaków?

2.W jaki sposób będzie kontrolowany stan zdrowia uchodźców pod względem obecności chorób zakaźnych. Czy będzie wykonywana obligatoryjnie próba tuberkulinowa?

3.Jak będzie wyglądało poszukiwanie osób z kontaktu, które są przecież z urzędu objęte obowiązkiem np. chemioprofilaktyki p/gruźliczej?

4.Kto i w jaki sposób zobowiąże ukraińskich uchodźców do w/w kontroli zdrowia, jeśli są obywatelami obcego państwa?

5.Jak będzie wyglądać egzystencja polskich obywateli, jeśli się okaże, że przyjęli zakażonych uchodźców pod swój dach - czy nadal będzie obowiązywać zakaz eksmisji obowiązujący w pandemii?

6.Jak będzie zabezpieczone funkcjonowanie firm, które być może już niedługo staną w obliczu braku rąk do pracy oraz wypłat składek ZUS na chorych pracowników?

7.Kto będzie płacił i z jakich pieniędzy za przewlekłe leczenie obywateli ukraińskich ?

8.Czy w polskich szpitalach p/gruźliczych i zakaźnych oraz sanatoriach jest odpowiednia ilość personelu i łóżek dla takich chorych?

list do MZ

list do konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych

Źródła danych:

https://www.igichp.edu.pl/

https://rubryka.com/ru/article/tuberculosis/

https://phc.org.ua/news/statistika-vil-i-tb-v-ukraini-lutyi-2022-roku

https://ukrinform.ru/rubric-society/3290658-v-ukraine-virusnym-gepatitom-v-i-s-boleut-okolo-dvuh-millionov-celovek.html

https://pulsmedycyny.pl/gruzlica-w-polsce-wciaz-niepokjace-statystyki-909245

Ostatnio dodane

Dr hab. n. med. Dorota Sienkiewicz prezes PSNLiN przed Naczelnym Sądem Lekarskim w sprawie pozbawienia prawa wykonywania zawodu
Pokaż
Dr hab. n. med. Dorota Sienkiewicz prezes PSNLiN przed Naczelnym Sądem Lekarskim w sprawie pozbawienia prawa wykonywania zawodu

W piątek 5 kwietnia 2024 r. o godz. 12:45 w Naczelnym Sądzie Lekarskim w Warszawie przy ul. Sobieskiego 110 odbyła się rozprawa dr hab. n. med. Doroty Sienkiewicz prezesa Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców, dotyczącą odwołania od wyroku Białostockiej Izby Lekarskiej z 2022r ...

O wolności w medycynie - dr Katarzyna Bross - Walderdorff
Pokaż
O wolności w medycynie - dr Katarzyna Bross - Walderdorff

Rozmowa z dr Katarzyną Bross-Walderdorff w studio J20 na temat wolności w medycynie.

Histopatologiczne wyniki autopsji serca u 2 nastolatków po podaniu drugiej dawki szczepionki przeciwko COVID-19
Histopatologiczne wyniki autopsji serca u 2 nastolatków po podaniu drugiej dawki szczepionki przeciwko COVID-19
Histopatologiczne wyniki autopsji serca u 2 nastolatków po podaniu drugiej dawki szczepionki przeciwko COVID-19

Artykuł przedstawia wyniki badania mikroskopowego mięśnia sercowego dwóch chłopców - nastolatków, którzy zmarli niespodziewanie i nienaturalnie w ciągu pierwszego tygodnia po podaniu drugiej dawki szczepionki Pfizer-BioNTech Covid-19.

Uszkodzenie mięśnia sercowego obserwowane w tych sercach poszczepiennych różni się od typowego zapalenia mięśnia sercowego i ma wygląd przypominający kardiomiopatię stresową (toksyczną), w której pośredniczą katecholaminy - jest to obraz burzy cytokinowejz nadmierną i niekontrolowaną odpowiedzią zapalną, o znanej pętli sprzężenia zwrotnego z katecholaminami.

Hirudoterapia – terapia pijawką lekarską
Hirudoterapia – terapia pijawką lekarską
Hirudoterapia – terapia pijawką lekarską

Hirudotarapia jest naturalną metodą wspomagania leczenia różnych dolegliwości przy użyciu pijawek lekarskich. W Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9, jest zakwalifikowana pod nr 99.991 jako Terapia pijawkowa. W PKD ma kod 86.90 D - Działalność paramedyczna.

W Polsce Gabinety Hirudoterapii podlegają kontroli Sanepidu od 2011 roku. W niektórych krajach europejskich, np. w Niemczech, pewne zabiegi hirudoterapii są refundowane. W USA pijawka jest uznana jako lek.