Nie szczepimy się przeciw COVID-19

Lekarze dla zdrowia

##--plugin|marquee--##

NASZĄ MISJĄ JEST

kontakt ulotki grafiki facebook twitter telegram rummble

Listy i apele

LIST DO PREZYDENTA z prośbą o pilne spotkanie
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ Z GRAFIKĄ: Facebook Twitter Telegram Instagram
LIST DO PREZYDENTA z prośbą o pilne spotkanie

W związku z propozycją Ministra Zdrowia dotyczącą wprowadzenia obowiązkowego szczepienia przeciwko Covid-19 środowisk lekarzy, nauczycieli i mundurowych, jako przedstawiciele wspomnianych środowusk Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców, Stowarzyszenie Nauczycieli i Pracowników Oświaty, oraz Stowarzyszenie Bronimy Munduru dla Przyszłych Pokoleń wystosowaliśmy List do Prezydenta Andrzeja Dudy z prośbę o pilne spotkanie, podczas którego moglibyśmy przedstawić nasze wątpliwości i przedyskutować możliwości dalszego rozwoju sytuacji zdrowotnej i społecznej w Polsce.

Warszawa, 16 grudnia 2021r.
Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców
ul. Szczęsna 26, 02-454 Warszawa; biuro@psnlin.pl

Stowarzyszenie Nauczycieli i Pracowników Oświaty
"Nauczyciele dla Wolności", ul. Lindleya 16, 02-013 Warszawa; stowarzyszenie@nauczycieledlawolnosci.pl

Stowarzyszenie "Bronimy Munduru dla Przyszłych Pokoleń"
ul. Okulickiego 20 skr. 17, 78-600 Wałcz; kontakt@bronimymunduru.pl
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
dr Andrzej Duda

Wielce Szanowny Panie Prezydencie,

ostatnia propozycja Ministra Zdrowia dotycząca wprowadzenia obowiązkowego szczepienia przeciwko chorobie Covid 19 środowisk lekarzy, nauczycieli i mundurowych budzi nasze ogromne zaniepokojenie. Zawody te są istotne dla zdrowia i bezpieczeństwa Polaków. Nie znamy odległych
skutków tego przedsięwzięcia, które po jednym roku powszechnego stosowania nie spowodowało oczekiwanych wyników. Z ubolewaniem stwierdzamy, że brak jest doniesień polskich naukowców w tym temacie, podczas gdy literatura światowa wskazuje na nieskuteczność szczepień oraz brak zahamowania transmisji wirusa. Wyszczepianie społeczeństwa jest nadal w III fazie klinicznego eksperymentu (wynika to z umowy z Departamentem Badań Klinicznych Produktów Leczniczych).

Żadna instytucja medyczna w Polsce nie prowadzi dokładnej analizy przysyłanych partii szczepionek. Do dziś nie zostały upublicznione niepożądane odczyny poszczepienne, o których jest tak głośno w światowym piśmiennictwie naukowym. Napływają także doniesienia o rejestracji setek tysięcy bardzo poważnych powikłań poszczepiennych łącznie ze zgonami. Stąd szczepienie również dzieci od 5 roku życia stanowi zagrożenie dla egzystencji naszego narodu. Z uwagi na specyficzne przepisy polskie zgłaszanie niepożądanych odczynów poszczepiennych w Polsce jest poważnie utrudnione. Przypuszczamy również, że przymus szczepień wybranych grup zawodowych jest wstępem do wprowadzenia takiego obowiązku dla całej polskiej populacji, co budzi nasz naukowo potwierdzony sprzeciw.

Już teraz zarówno środowisko nauczycieli, lekarzy, jak i służb mundurowych dotykają akty segregacji: jedynie nauczyciele niezaszczepieni są wysyłani na kwarantanny i pozbawiani 20% zarobków oraz wszystkich dodatków; studenci medycyny nie są wpuszczani na zajęcia. Żołnierze są
odsuwani od obrony polskich granic, wyjazdów na misje i szkolenia, przenoszeni na inne stanowiska służbowe, często oddalone o setki kilometrów od ich obecnego miejsca zamieszkania. Obniżanie dyspozycyjności w opinii służbowej i nie przedłużanie kontraktów to praktyki o najniższej wartości godzące w mundur i honor żołnierza.

Wiemy, że Pan Prezydent wielokrotnie wypowiadał się przeciwko obowiązkowym szczepieniom i myślimy, że zdaje Pan sobie sprawę, że przymuszanie strategicznych dla rozwoju i bezpieczeństwa państwa grup zawod owych do szczepień może się skończyć destabilizacją polskiego państwa i poważnymi brakami kadrowymi, czego ma świadomość m.in. min. Przemysław Czarnek. Wiemy również, że jako Prezydent stoi Pan na straży wierności Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Dlatego też zwracamy się do Pana Prezydenta z prośbą o pilne osobiste spotkanie, podczas którego moglibyśmy przedstawić nasze wątpliwości i przedyskutować możliwości dalszego rozwoju sytuacji zdrowotnej i społecznej w Polsce, a także przyszłości naszych grup zawodowych i związanych z nimi środowisk.Z wyrazami szacunku

dr n. med. Dorota Sienkiewicz
Prezes Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców

mgr Agnieszka Pawlik-Regulska
Prezes Stowarzyszenia Nauczycieli i PracownikówOświaty "Nauczyciele dla Wolności"

por. Jakub Kuśpit
Prezes Stowarzyszenia Bronimy Munduru dla Przyszłych Pokoleń


Listy_i_apele_PSNLiN-List_do_prezydenta_z_prośbą_o_pilne_spotkanie

Ostatnio dodane

Dr hab. n. med. Dorota Sienkiewicz prezes PSNLiN przed Naczelnym Sądem Lekarskim w sprawie pozbawienia prawa wykonywania zawodu
Pokaż
Dr hab. n. med. Dorota Sienkiewicz prezes PSNLiN przed Naczelnym Sądem Lekarskim w sprawie pozbawienia prawa wykonywania zawodu

W piątek 5 kwietnia 2024 r. o godz. 12:45 w Naczelnym Sądzie Lekarskim w Warszawie przy ul. Sobieskiego 110 odbyła się rozprawa dr hab. n. med. Doroty Sienkiewicz prezesa Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców, dotyczącą odwołania od wyroku Białostockiej Izby Lekarskiej z 2022r ...

O wolności w medycynie - dr Katarzyna Bross - Walderdorff
Pokaż
O wolności w medycynie - dr Katarzyna Bross - Walderdorff

Rozmowa z dr Katarzyną Bross-Walderdorff w studio J20 na temat wolności w medycynie.

Histopatologiczne wyniki autopsji serca u 2 nastolatków po podaniu drugiej dawki szczepionki przeciwko COVID-19
Histopatologiczne wyniki autopsji serca u 2 nastolatków po podaniu drugiej dawki szczepionki przeciwko COVID-19
Histopatologiczne wyniki autopsji serca u 2 nastolatków po podaniu drugiej dawki szczepionki przeciwko COVID-19

Artykuł przedstawia wyniki badania mikroskopowego mięśnia sercowego dwóch chłopców - nastolatków, którzy zmarli niespodziewanie i nienaturalnie w ciągu pierwszego tygodnia po podaniu drugiej dawki szczepionki Pfizer-BioNTech Covid-19.

Uszkodzenie mięśnia sercowego obserwowane w tych sercach poszczepiennych różni się od typowego zapalenia mięśnia sercowego i ma wygląd przypominający kardiomiopatię stresową (toksyczną), w której pośredniczą katecholaminy - jest to obraz burzy cytokinowejz nadmierną i niekontrolowaną odpowiedzią zapalną, o znanej pętli sprzężenia zwrotnego z katecholaminami.

Hirudoterapia – terapia pijawką lekarską
Hirudoterapia – terapia pijawką lekarską
Hirudoterapia – terapia pijawką lekarską

Hirudotarapia jest naturalną metodą wspomagania leczenia różnych dolegliwości przy użyciu pijawek lekarskich. W Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9, jest zakwalifikowana pod nr 99.991 jako Terapia pijawkowa. W PKD ma kod 86.90 D - Działalność paramedyczna.

W Polsce Gabinety Hirudoterapii podlegają kontroli Sanepidu od 2011 roku. W niektórych krajach europejskich, np. w Niemczech, pewne zabiegi hirudoterapii są refundowane. W USA pijawka jest uznana jako lek.