Tuszowane NOPy i mity o skuteczności. Szczepionki przeciw HPV
Tuszowane NOPy i mity o skuteczności. Szczepionki przeciw HPV
Mity, na których zbudowana została rządowa kampania nakłaniająca do szczepień przeciwko HPV, postanowił w rozmowie z Janem Pospieszalskim obalić dr n.med. Jacek Grzegorz Madej, ginekolog, specjalista od kolposkopii, syn światowej sławy eksperta prof. Jana Madeja.
Reklamowanie preparatu jako ochrony skutecznej w 90% jest według krakowskiego lekarza, dr. Jacka Madeja nadużyciem.
Nie jest też prawdą, że szczepienie przyjęte w okresie dzieciństwa chroni przez całe życie. Statystyki z krajów, które wdrożyły masowe programy szczepień przeciw HPV, mówią coś wręcz przeciwnego.
Na stronie www.kolposkopia.com dr Jacek Madej (syn i kontynuator dzieła prof. Jana Madeja [1926-1918], wieloletniego konsultanta krajowego w dziedzinie ginekologii onkologicznej) publikuje streszczenia i linki do najnowszych artykułów z najbardziej prestiżowych czasopism medycznych, m.in.: “The Lancet Oncology" (lipiec 2022), “Viruses" (styczeń 2021) i “Acta Oncologica" (maj 2020). W artykułach tych znajdujemy sporo badań dowodzących, że masowe szczepienia nie przyniosły poprawy, a w wielu krajach notuje się nawet wzrost zapadalności na raka szyjki macicy.
Nowa Zelandia, Hiszpania, Wielka Brytania, Norwegia, Szwecja i Finlandia, choć stosują szczepienia od wielu lat, notują wzrost wykrytych zaawansowanych stanów przedrakowych i przypadków raka szyjki macicy, zarówno u pacjentek niezaszczepionych jak i zaszczepionych. Zachorowania spowodowane są przez typy wirusa HPV nieobecne w szczepionkach. Szczepienia bowiem działają skutecznie tylko na kilka rodzajów wirusa, zaś typów HPV jest kilkadziesiąt, z których większość jest na szczepienia odpornych.
Naukowe, recenzowane publikacje wskazują, że w krajach, gdzie stosowano masowe szczepienia, występuje zjawisko zastępowania i przejmowania występowalności ograniczonych przez szczepienie typów wirusa HPV przez pozostałe, bardzo onkogenne typy, niezawarte w szczepionce. Tym należy tłumaczyć fakt, że ani liczba wykrytych zakażeń, ani śmiertelność nie maleje. Nie można też pominąć kwestii niepożądanych skutków szczepień. Liczba zgłaszanych w amerykańskich bazach powikłań (ze zgonami włącznie) jest niepokojąca.
Zobacz całą rozmowę Jana Pospieszalskiego z uznanym ginekologiem, specjalistą od kolposkopii, dr. n.med. Jackiem Grzegorzem.
Żródło: