Pole elektromagnetyczne. Oddziaływanie na człowieka i środowisko. Aspekty zdrowotne. Regulacje prawne.
Pole elektromagnetyczne. Oddziaływanie na człowieka i środowisko. Aspekty zdrowotne. Regulacje prawne.
19 marca 2022 w Prędocinie k.Brzegu odbyła się niezwykle ważna konferencja: “Pole elektromagnetyczne. Oddziaływanie na człowieka i środowisko. Aspekty zdrowotne. Regulacje prawne."
Spotkanie zostało zorganizowane przez lokalną grupę aktywistów WiS "Wiedza i Samostanowienie", działającą głównie na terenie woj. opolskiego. Grupa ta podejmuje działania mające na celu edukację, budowanie więzi społecznych, zrzesza ludzi podobnie myślących, chcących świadomie stanowić o swoim losie i zachęca do tego innych.
Prelegenci:
Zbigniew Gelzok - elektromonter, który przez lata pracował przy budowie stacji bazowych telefonii komórkowych. W pracy stracił zdrowie, przeszedł na rentę. Teraz jest Prezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przeciwdziałania Elektroskażeniom "Prawo do Życia", które działa od 2006 roku. Zajmuje się sprawami prawnymi i technicznymi, dotyczącymi telefonii komórkowych. Walczy przed Sądami Administracyjnymi i mimo, że nie ma wykształcenia prawniczego, wygrywa sprawy, a tym samym udowadnia, że operatorzy notorycznie łamią prawo. Podczas procesów sądowych wielokrotnie wykazał jakie są negatywne skutki oddziaływania pola elektromagnetycznego na organizm człowieka. Posiada również wiedzę, w jaki sposób je zniwelować a nawet cofnąć, co udowadnia na przykładzie swojej osoby.
Piotr Rossudowski - członek PSNLiN, lekarz medycyny z ponad 30 letnim stażem pracy. Zajmuje się wpływem promieniowania elektromagnetycznego na organizm ludzki od wielu lat w związku z zainteresowaniem leczeniem fizykalnym, a szczególnie światłem widzialnym rozproszonym, spolaryzowanym i laserowym. W tym przypadku nie działaniem leczniczym, ale możliwych następstwach szkodliwych fal elektromagnetycznych, które otaczają każdego z nas w coraz większym stopniu i natężeniu.
Rafik Ennaoui - mieszkaniec powiatu pyrzyckiego. Pasjonat tematyki sztucznych pól elektromagnetycznych. W 2019r. uczestniczył w posiedzeniu Sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii zajmującej się rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych oraz niektórych innych ustaw, tzw. “Megaustawy". Zajmuje się edukacją społeczeństwa pod względem bezpiecznego wykorzystywania technologii w naszym codziennym życiu. Społecznik z krwi i kości, na co dzień wykonuje pomiary sztucznego pola elektromagnetycznego. Jego przygoda z tematem PEM (Promieniowania elektromagnetycznego) zaczęła się w październiku 2017 roku - od informacji o planowanej budowanie 4 stacji bazowej w jego rodzinnej miejscowości Lipiany.
Rafał Górski - absolwent Politechniki Łódzkiej, studiów doktoranckich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, studiów podyplomowych "Ekologia-Etyka-Technika" na Uniwersytecie Gdańskim, "Sztuka kierowania" na Uniwersytecie Łódzkim oraz "Zarządzanie Miastem i Polityką Miejską" w Szkole Głównej Handlowej. Jako aktywista działa od 1995 roku. W 2000 r. z grupą znajomych powołał do życia magazyn "Obywatel", który poruszał tematy związane z polityką, społeczeństwem i ekologią. Od 2004 r. działa pod szyldem Instytutu Spraw Obywatelskich, którego jest Prezesem. Promuje europejską inicjatywę obywatelską "STOP (((5G))) - połączeni i bezpieczni", która obejmuje 27 krajów UE.
Zapoznaj się z tą inicjatywą i PODPISZ PETYCJĘ:
Obywatele Unii Europejskiej jednoczą się, aby zmienić unijne przepisy dotyczące bezprzewodowej technologii 5G. Obawy obywateli dotyczą epidemii nowotworów, zużycia energii i kradzieży danych - wszystkie one mają związek z wprowadzeniem sieci 5G. Technologia ta jest wykorzystywana przez telefonię komórkową, wi-fi i Internet rzeczy. Wdrożenie 5G odbywa się bez udziału obywateli w podejmowaniu decyzji. Pilnie potrzebne są przepisy chroniące nas i środowisko. Dlatego 1 marca 2022 roku rozpoczęło się zbieranie podpisów pod europejską inicjatywą obywatelską "STOP (((5G))) - połączeni i bezpieczni". Zbiórka trwa we wszystkich 27 krajach UE. Potrzebujemy milion podpisów. Pomożesz?