Konferencja prof. Christiana Perronne w Parlamencie Europejskim na temat pandemii i szczepionek Covid-19
Konferencja prof. Christiana Perronne w Parlamencie Europejskim na temat pandemii i szczepionek Covid-19
WPROWADZENIE DO KONFERENCJI Profesora Christian PERRONNE, która odbyła się 19 października 2022 r. w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Starbourg’u
Po prawie trzech latach niespodzianek, nacisków i zapytań zdrowotnych w wielu krajach Europy jak i na całym świecie, przedstawianie Profesora chorób zakaźnych i tropikalnych - Christian PERRONNE jest zbędne. Był on jednym z nielicznych lekarzy, którzy ośmielili się krytykować sposób zarządzania przez rzad francuski epidemią COVID-19. Profesor PERRONNE powtarza to samo od wiosny 2020 roku: należy leczyć chorych we wczesnej fazie zakażenia wirusem COVID, proponowana szczepionka nie jest prawdziwą szczepionką, epidemiami zarządza się w inny sposób niż to miało miejsce w przypadku COVID-19.
Prof. Christian Perronne - dorobek naukowy i zawodowy.
Prof. Christian Perronne jest doktorem medycyny wewnętrznej, profesorem chorób zakaźnych i tropikalnych na Uniwersytecie Wersalskim-St Quentin (UVSQ) w Paryżu-Saclay we Francji. Od 1994 r. jest kierownikiem Oddziału Medycznego Szpitala Uniwersyteckiego Raymonda Poincaré w Garches, grupy Szpitali Uniwersyteckich Greater Paris (Assistance publique - Hôpitaux de Paris). Pełnił ważne obowiązki w kilku instytucjach: instytut Pasteura w Paryżu (wicedyrektor krajowego ośrodka referencyjnego ds. gruźlicy), francuskie Kolegium Profesorów Chorób Zakaźnych i Tropikalnych (przewodniczący), francuska Krajowa Techniczna Grupa Doradcza Ekspertów ds. Szczepień (przewodniczący), Francuska Agencja Leków (przewodniczący kilku grup roboczych opracowujących zalecenia oparte na dowodach), Najwyższa Rada ds. Higieny Publicznej Francji (przewodniczący), Francuska Wysoka Rada Zdrowia Publicznego (przewodniczący komisji chorób zakaźnych), INSERM, Krajowa Rada Uniwersytetów (przewodniczący ds. chorób zakaźnych i tropikalnych), Europejska Grupa Doradcza Ekspertów ds. Szczepień przy Światowej Organizacji Zdrowia (wiceprzewodniczący). Był głównym badaczem kilku dużych badań klinicznych. Jest autorem lub współautorem ponad 300 publikacji naukowych w recenzowanych czasopismach naukowych.