Ratujmy nasze dzieci
Duże badanie z udziałem 1,7 miliona dzieci wykazało, że uszkodzenie serca wystąpiło jedynie u dzieci, którym podano szczepionki mRNA przeciwko COVID-19.
Ani jedno niezaszczepione dziecko w grupie nie cierpiało na problemy z sercem.
Ponadto badacze odnotowali, że w całej grupie, niezależnie od tego, czy były szczepione, czy nie, żadne dziecko nie zmarło na COVID-19.
Badanie przeprowadził zespół czołowych brytyjskich lekarzy, epidemiologów, biostatystyków i ekspertów w dziedzinie zdrowia publicznego pod przewodnictwem profesora Colma D. Andrewsa z Uniwersytetu Oksfordzkiego.
Ponadto badanie wykazało, że szczepionki przeciwko COVID-19 zapewniają dzieciom bardzo niewielką ochronę przed wirusem, a wiele z nich zaraziło się już po 14-15 tygodniach od otrzymania zastrzyku.
Badanie objęło 1,7 miliona dzieci w wieku od 5 do 15 lat, zarejestrowanych w brytyjskim systemie opieki zdrowotnej (NHS).
Wstępna wersja artykułu na temat badania została opublikowana w czasopiśmie medycznym MedRxiv.
Naukowcy badali bezpieczeństwo i skuteczność szczepionki firmy Pfizer u w pełni zaszczepionych, częściowo zaszczepionych i niezaszczepionych dzieci i nastolatków.
Pobierz grafikę i ostrzeż innych
Odkryli jednak, że przypadki zapalenia mięśnia sercowego i zapalenia osierdzia wystąpiły jedynie w grupie zaszczepionej.
W grupie niezaszczepionej nie stwierdzono żadnych przypadków zapalenia mięśnia sercowego ani zapalenia osierdzia.
Zapalenie mięśnia sercowego i zapalenie osierdzia są postaciami stanu zapalnego serca.
Zapalenie osierdzia to stan, w którym worek otaczający serce ulega zapaleniu, natomiast zapalenie mięśnia sercowego to stan zapalny mięśnia sercowego.
Oba schorzenia ograniczają zdolność serca do pompowania krwi w organizmie i mogą być przyczyną powstawania zakrzepów, udarów, zawałów serca, zatrzymania akcji serca, a ostatecznie nagłej śmierci.
Badanie rozpoczęto ze względu na brak informacji na temat bezpieczeństwa "szczepionek", które zazwyczaj pochodzą z badań klinicznych.
W Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych agencje zdrowia publicznego wydały autoryzację dla szczepionek Pfizera na podstawie badań klinicznych, które mierzyły immunogenność i skuteczność w zapobieganiu zakażeniom.
Immunogenność to miara tego, w jakim stopniu szczepionka wywołuje odpowiedź immunologiczną w organizmie.
Badania nie sprawdzały, jak skutecznie szczepionki chronią przed ciężkim przebiegiem choroby.
Nie oceniano również poszczególnych punktów końcowych dotyczących bezpieczeństwa, takich jak zapalenie mięśnia sercowego i zapalenie osierdzia, które zgłaszano na całym świecie .
Zespół badawczy z Wielkiej Brytanii, w którego skład wchodzą również naukowcy z Harvardu, stworzył hipotetyczne badanie oparte na rzeczywistych danych obserwacyjnych.
Naukowcy przeprowadzili swoje badania, wykorzystując dane z bazy danych OpenSAFELY-TPP należącej do brytyjskiej służby zdrowia (NHS).
Baza danych jest częścią platformy OpenSAFELY rządu Wielkiej Brytanii.
Bezpieczna platforma umożliwia badaczom dostęp do anonimowych danych NHS.
Baza danych obejmuje 40% angielskich placówek podstawowej opieki zdrowotnej.
Jest on powiązany z krajowym nadzorem nad koronawirusem, przypadkami hospitalizacji i danymi z rejestru zgonów.
Badaniem objęto wszystkie dzieci i młodzież w wieku od 5 do 15 lat, znajdujące się w bazie danych.
Dane analizowano od 31 sierpnia 2021 r., kiedy to szczepionka została dopuszczona w Wielkiej Brytanii dla tej grupy wiekowej.
Zbiór danych obejmował ponad 1,7 miliona dzieci.
Ich badania potwierdziły, że "szczepionki" mRNA przeciwko Covid powodują zapalenie mięśnia sercowego i zapalenie osierdzia, szczególnie u nastolatków.
Badania potwierdziły również, że nawet w 2021 r., kiedy szczepionka została po raz pierwszy zatwierdzona dla dzieci i nastolatków, ta grupa wiekowa nie była narażona na wysokie ryzyko poważnych powikłań związanych z COVID-19.
Wirus nie naraził dzieci na ryzyko śmierci ani nie spowodował konieczności udzielenia im pomocy doraźnej, hospitalizacji lub intensywnej terapii.
Od tego czasu ryzyko to stało się jeszcze niższe .
Jednak szczepionki mRNA przeciwko COVID-19 stwarzają niepotrzebne ryzyko niewydolności serca u dzieci.
Coraz większe obawy budzi długofalowy wpływ zmuszania młodych i zdrowych ludzi do przyjmowania niebezpiecznych szczepionek przeciwko wirusowi, który nie stanowił dla nich zagrożenia.
Żródło:
- https://slaynews.com/news/study-million-children-heart-damage-found-covid-vaxxed-kids/
Badanie: "Skuteczność szczepionek przeciwko Covid u dzieci i młodzieży":
- pdf, pl - tłumaczenie translator Google