Wydarzenia PSNLiN
27 marca 2025 r. o godz. 12:15 w Naczelnym Sądzie Lekarskim w Warszawie przy ulicy Sobieskiego 110 odbędzie się kolejna rozprawa dyscyplinarna dr n. med. Zbigniewa Martyki. Sąd I instancji orzekł zawieszenie prawa wykonywania zawodu na rok. W uzasadnieniu tego wyroku czytamy: "W ocenie sądu, kara wymierzona w takiej postaci obwinionemu daje przekonanie, że podobne incydenty nie powtórzą się w przyszłości. W ocenie sądu wymierzona kara ma również istotne znaczenie w zakresie prewencyjnego oddziaływania na środowisko lekarskie."
Dr n. med. Zbigniew Martyka - internista, zakaźnik, były ordynator w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej. W grudniu 2021 Okręgowy Sąd Lekarski w Krakowie pozbawił dr Martykę prawa wykonywania zawodu na rok za "kwestionowanie zasadności stosowania masek ochronnych, poziomu śmiertelności związanego z zachorowaniem na Covid-19 oraz zasadność testowania".
Sąd odrzucił dowody dr Martyki (badania najwyższej wiarygodności RTC i metaanalizy), które świadczyły o jego niewinności. Sąd Lekarski nie analizował dowodów, nie przyjął opinii biegłego i podjął decyzję o odebraniu prawa wykonywania zawodu na 1 rok jako formę zastraszenia środowiska lekarskiego.
W uzasadnieniu wyroku czytamy: "W ocenie sądu, kara wymierzona w takiej postaci obwinionemu daje przekonanie, że podobne incydenty nie powtórzą się w przyszłości. W ocenie sądu wymierzona kara ma również istotne znaczenie w zakresie prewencyjnego oddziaływania na środowisko lekarskie."
Innymi słowy lekarze nie mają prawa kwestionować nawet najbardziej głupich, nienaukowych i szkodliwych dla społeczeństwa metod leczenia. Nie mają prawa powoływać się na badania naukowe najwyższej wiarygodności, jeżeli te są w sprzeczności z narzuconym siłowo "aktualnym stanem wiedzy medycznej". Każdy lekarz, który ośmieli się wystąpić przeciwko systemowi zostanie pozbawiony prawa wykonywania zawodu, choćby nauka, prawda i społeczeństwo stały po stronie lekarza buntownika.
Oto wyłaniający się z chaosu pocovidowej rzeczywistości system bezprawia i terroru. Przerażający potwór w maskowaniu "aktualnego stanu wiedzy medycznej", który zniewolił i zdeptał narody, podporządkował sobie rządy, media, służbę zdrowia, izby lekarskie i doprowadza do setek tysięcy nadmiarowych zgonów i niewyobrażalnej ilości tragedii wywołanej skutkami ubocznymi eksperymentalnych preparatów inżynierii genetycznej...
W zeszłym miesiącu w podobnej rozprawie Naczelny Sąd Lekarski pozbawił prawa wykonywania zawodu innego lekarza. Najpierw nakazał lekarzowi wykonanie tłumaczeń przysięgłych materiału dowodowego za 40 000 zł, a następnie nie odniósł się do przedstawionych dowodów w orzeczeniu nawet jednym słowem...
System bezprawia wysyła jasny komunikat. Nie ważne, że macie rację. Nie ważne, że mówicie prawdę. Nie ważne, że badania naukowe są po waszej stronie. Zniszczymy każdego lekarza, który nam się przeciwstawi i zrobimy z ludźmi co będziemy chcieli i kiedy będziemy chcieli.
Jeżeli społeczeństwo nie powstanie, by obronić lekarzy, którzy je bronili, to w czasie następnej pandemii pozostaną już tylko lekarze na jakich sobie zasłużyli.
Obejrzyj wywiad red. Rymanowskiego z dr Martyką: Skazany bez dowodów







