Nie szczepimy się przeciw COVID-19

Lekarze dla zdrowia

##--plugin|marquee--##

NASZĄ MISJĄ JEST

kontakt ulotki grafiki facebook twitter telegram rummble

NEWSY PSNLiN

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ Z GRAFIKĄ: Facebook Twitter Telegram Instagram
Szczepienia dzieci przeciw covid-19 w Urugwaju ZAKAZANE

Urugwajski sędzia zdecydował o wstrzymaniu szczepień anty covid dla dzieci.

Recarey uaktywnił tę uchwałę do czasu, gdy "wszystkie umowy na zakup tych szczepionek zostaną opublikowane w całości (...)"; "zostanie przekazany skład substancji, które mają być zaszczepione" oraz "zostanie opracowany tekst - który zostanie przekazany osobom odpowiedzialnym za nieletnich - w pełni i jasno informujący".

Raport powinien również stwierdzać, że "substancja została dopuszczona jedynie do użytku w nagłych wypadkach, a nie do użytku ostatecznego, wyjaśniając w prosty sposób, jaka jest różnica między tymi dwoma rodzajami zezwoleń", oraz że "wykryte już działania niepożądane powinny być wyszczególnione w całości, okresowo aktualizując te informacje".

Firma farmaceutyczna Pfizer wyraziła ubolewanie z powodu "decyzji podjętej na szczeblu sądowym".

Newsy_PSNLiN-Szczepienia_dzieci_przeciw_Covid-19_w_Urugwaju_Zakazane

Wydarzenia ostatnich dni, które doprowadziły do powyższego orzeczenia:

Środa, 6 lipca 2022r.

   Wymiar sprawiedliwości nakazał rządowi przedstawić informacje zawarte w umowie z Pfizerem

   "Utrzymywanie tajemnicy" na temat zawartości pediatrycznych szczepionek przeciw Covid-19 firmy Pfizer nie miałoby logicznego sensu - orzekł sędzia Alejandro Recarey.

   W środę, 6 lipca 2022 roku, sędzia Alejandro Recarey nakazał prezydencji i Ministerstwu Zdrowia Publicznego (MSP) "przedstawienie szczegółowego opisu zawartości szczepionek pediatrycznych (przeciw Covid) firmy Pfizer w odniesieniu do umowy zakupu".

   "Dwaj wykwalifikowani świadkowie medyczni (pediatrzy Gustavo Giachetto i Carlos Zunino), oświadczyli na rozprawie, że ulotki dołączone do opakowań szczepionek Pfizer przeciwko Covid-19, jako ogólnodostępne, zawierają absolutną całość składników iniekcji, równolegle należy przyjąć, że przy zawieraniu umów na zakup tych szczepionek całość zawartości musiała być szczegółowo określona" - czytamy w dekrecie.

   "W tym momencie dowody z umowy stałyby się wiedzą publiczną" - czytamy dalej w dokumencie. "Trudno zrozumieć, dlaczego nie można byłoby mieć dostępu, przynajmniej ściśle w tym punkcie, do tego, co jest zapisane w umowach na zakup szczepionek. Innymi słowy, nie istniałby żaden logiczny sens poufności w tym zakresie" - czytamy.

   Informacje wymagane z umowy między rządem a Pfizerem muszą być przedstawione w przedłużeniu przesłuchania, które odbyło się w tę środę i będzie kontynuowane w najbliższy czwartek o godzinie 9:00. Jeśli rząd nie jest w stanie przedstawić tego, czego się domaga, dekret sędziego Recareya stwierdza, że musi powiedzieć "czy poufność wyraźnie rozciąga się na ten szczegół".

   Po środowym przesłuchaniu, na którym pojawił się Oddział Wykonawczy oraz laboratorium Pfizer w Urugwaju, sędzia Recarey zadał ministrowi zdrowia publicznego Danielowi Salinasowi 18 pytań dotyczących szczepień przeciwko krowiance, na które będzie musiał odpowiedzieć do godziny 9:00 rano w najbliższy czwartek.

   Fernando Torres, współobrońca adwokata Maximiliano Dentone, powiedział na zakończenie dzisiejszej rozprawy sądowej, że w najbliższy czwartek zostaną zakończone etapy procesu aż do jego kulminacji, która może obejmować wyrok, który, jak mają nadzieję, będzie korzystny dla ich akcji amparo (Prawo hiszpańskie: wstępne świadectwo wydane osobie ubiegającej się o ziemię jako ochrona roszczenia do czasu, gdy możliwe będzie przeprowadzenie badania i uzyskanie pełnego tytułu własności. 2 Prawo hiszpańskie: postępowanie analogiczne do habeas corpus - nakaz doprowadzenia osoby aresztowanej przed oblicze sędziego lub do sądu, zwłaszcza w celu zapewnienia jej zwolnienia, chyba że zostaną wykazane zgodne z prawem podstawy jej zatrzymania.)

     "Nie wiemy, jakie mają składniki" - powiedział prawnik, który złożył wniosek o zakaz szczepionek.

     "Jestem prywatnym praktykiem i otrzymałem setki zapytań" - powiedział prawnik Maximiliano Dentone, denuncjator kampanii antyszczepionkowej.

     "Substancje, których składników nie znamy, są podawane", powiedział w tę środę prawnik Maximiliano Dentone, który złożył pozew o nakaz zatrzymania szczepienia dzieci przeciwko szczepionkom antyszczepionkowym.

     W deklaracjach odebranych przez Telemundo (Kanał 12) po wejściu na rozprawę wezwaną przez sędziego Alejandro Recarey, Dentone powiedział, że otrzymuje "setki konsultacji" w tej sprawie.

     Jego deklaracje miały miejsce w środku mobilizacji demonstrantów antyszczepionkowych pod drzwiami siedziby sądu, na ulicy San José. W swoim pozwie amparo Dentone wskazał, że "proces szczepień prowadzony przez Władzę Wykonawczą jest ewidentnie nielegalny i niebezpieczny, dlatego musi zostać wstrzymany do czasu udowodnienia bezpieczeństwa i skuteczności substancji oraz spełnienia wymogów prawnych, które do tej pory nie zostały spełnione".

     El País rozmawiał z wirusologiem Santiago Mirazo, który podał naukowe wyjaśnienie tego i innych stwierdzeń zawartych w nakazie.

     Z drugiej strony Fernando Torres, współobrońca Dentone, powiedział pod koniec dzisiejszej instancji sądowej, że w najbliższy czwartek zostaną zakończone etapy procesu aż do jego kulminacji, która może obejmować wyrok, który, jak mają nadzieję, będzie korzystny dla ich akcji amparo.

     Zapytany, czy sędzia jest upoważniony do zawieszenia szczepień dzieci poniżej 13 roku życia, Torres odpowiedział, że o to właśnie wnioskowano. "Rozumiemy, że zastrzeżenie w tego typu aspektach, które są z praw człowieka, z integralności fizycznej, na nieletnich, którzy mają zmniejszoną zdolność rozeznania, rozumiemy, że rodzice muszą mieć wszystkie elementy techniczne i naukowe, aby zdecydować, czy szczepić". W odniesieniu do jednego z punktów, który wskazuje, że szczepionki spowodowały więcej zgonów, Torres powiedział: "Istnieje podejrzenie, że od szczepień rozpoczął się przyspieszony proces zgonów, przypuszczalnie z powodu szczepień. Że od marca 2021 roku, kiedy rozpoczęto szczepienia, w ciągu trzech miesięcy liczba zgonów przyspieszyła. Nie wiemy dlaczego." - dodał prawnik.

     Ze swojej strony obrona prawna Ministerstwa Zdrowia Publicznego (MSP) podniosła "brak bezstronności" sędziego Recareya i argumentowała, że "szczepionki są skuteczne i bezpieczne, udało im się zmniejszyć śmiertelność i zakażenia, są mechanizmem ochrony życia, zdrowia i integralności ludzi, zostały zatwierdzone i dostarczone przez właściwy organ".

     Czwartek, 7 lipca 2022 r.

       Rząd poproszony o zmianę sędziego, który zażądał więcej odpowiedzi na temat szczepień przeciwko Covid-19

       Sędzia Alejandro Recarey może dziś przesądzić o zawieszeniu szczepień pediatrycznych.

       - Minuty przed ósmą rano wczoraj na ulicę San José zaczęły przybywać dziesiątki ludzi z pomalowanymi twarzami, transparentami i plakatami antyszczepionkowymi. "Wzięłam dzień wolny od pracy. Dzisiejszy dzień jest dla nas historyczny." - powiedział jeden z protestujących trzymając ponad metrowej długości kij, który symulował gigantyczną strzykawkę. Rozprawa wyznaczona przez sędziego Alejandro Recarey w celu otrzymania odpowiedzi na wezwanie skierowane do Ministerstwa Zdrowia Publicznego, Prezydium i laboratorium Pfizer była kamieniem milowym w "walce" z "systemem", którą niektórzy głoszą.

       Wśród demonstrantów był Maximiliano Dentone, prawnik, który w ubiegły piątek złożył wniosek o wydanie nakazu przeciwko szczepieniom pediatrycznym przeciwkoCovid-19, które są prowadzone w Urugwaju od stycznia tego roku.

       Wśród oklasków i pozdrowień Dentone wszedł do sądu o 8:59 w towarzystwie innego adwokata, Fernando Torresa, który reprezentował w kwietniu 2021 r. sformalizowanych za "szczególnie nasiloną pogardę" przedstawicieli ruchu "Karawana dla prawdy", a wśród których był lekarz Javier Sciutto, rzecznik ruchów dyskredytujących pandemię.

       Dwóch prawników z ministerstwa zdrowia i dwóch z prezydium było obecnych jako przedstawiciele rządu, podczas gdy Pfizer wysłał przedstawiciela, który miał zeznawać jako świadek. Ponadto sędzia wezwał profesora i członka Urugwajskiego Towarzystwa Pediatrycznego (SUP), Gustavo Giachetto, który jako pierwszy zeznawał jako świadek.

       Przed zeznaniami specjalisty miał miejsce chyba najbardziej uderzający aspekt posiedzenia sądowego: przedstawiciele prezydencji próbowali zdyskwalifikować Recareya ze względu na "stronniczość". Miało to związek z tym, że sędzia dodał do wezwania skierowanego do rządu kilka zapytań, które nie były zawarte w apelacji zainicjowanej przez Dentone.

       Naukowcy odpowiedzieli już na 12 z 16 pytań, które sędzia zadał władzy wykonawczej w sprawie szczepień.

       Recarey na własną rękę poprosił np. o określenie, czy szczepionki zawierają "elementy nanotechnologiczne" lub ustalenie, "jakie konsekwencje terapeutyczne lub pozaterapeutyczne mogą one mieć dla danej osoby".

       Sędzia odrzucił wyzwanie i argumentował, że obrona "mogła bardzo dobrze wnioskować o to w sposób bezpodstawny, aby zablokować postęp amparo". Dla niego nie ma takiej blokady i dlatego postanowił nadal prowadzić sprawę.

       Po próbie odwołania rząd ostrzegał też, że pozew nie jest dobrze sformułowany, bo nie zawiera konkretnego żądania wstrzymania szczepień pediatrycznych. Amparo nie zawierało wniosku o zawieszenie kampanii, a jedynie wzywało do złożenia zeznań świadków. Recarey przyznał jednak prawo Dentone, a nie rządowi, zapewniając, że "choć prawdą jest, że dosłowne sformułowanie petycji zawartej w pozwie nie zawiera tego roszczenia, to jednak jest ono wyraźnie określone "w duchu prośby", co potwierdził prawnik powoda. Jest więc duża szansa, że sędzia pójdzie w tym kierunku i ustali odwołanie szczepienia dzieci w tym dniu.

       Wyrok nie został wydany wczoraj, ponieważ sędzia zdecydował się przedłużyć rozprawę do dzisiejszego południa, a także dołączyć 18 dodatkowych pytań, na które ma odpowiedzieć minister zdrowia publicznego Daniel Salinas. Salinas prześle swoje odpowiedzi na piśmie do 9 rano dziś, jak podaje El País. Podczas rozprawy na portalach społecznościowych MOH pojawiły się informacje, w których udzielono odpowiedzi na pytania zawarte w intrenecie. Na trzy pytania odnoszące się do umów, które rząd podpisał z Pfizerem, nie udzielono jednak odpowiedzi i Recarey ponownie wezwał rząd, by uczynił to dzisiaj.

         Poznaj wszystkie odpowiedzi, jakich Salinas udzielił na 18 pytań zadanych przez sędziego Recareya.

         Magistrat wyda dziś w południe orzeczenie w sprawie skargi amparo przeciwko szczepieniu dzieci. Minister zdrowia Daniel Salinas odpowiedział na 18 pytań zadanych przez sędziego Alejandro Recarey'a dotyczących planu szczepień przeciwko covid-19 w Urugwaju, a jego portfolio opublikowało odpowiedzi. Zobacz poniżej, po kolei, odpowiedzi sekretarza stanu. "W Urugwaju nie odnotowano żadnych zgonów w wyniku szczepień" - powiedział Salinas, który odniósł się do kilku punktów związanych z kampanią szczepień przeciwwirusowych.

         Powiedział, że Urugwaj przeprowadził krajowe i międzynarodowe badania nad skutecznością szczepień. Przytoczył międzynarodowe badanie Thompsona, z października 2021 roku, w którym przebadano 42 tysiące pacjentów. "Skuteczność pełnego schematu szczepienia 14 dni po drugiej dawce wynosiła 89% w zapobieganiu hospitalizacji i 90% w zapobieganiu przyjęciu do CTI" - powiedział, że tak wykazała analiza.

         Ponadto - jak powiedział - została ona przeprowadzona "zbieżnie z rozpoczęciem akcji szczepień dzieci w wieku od 5 do 11 lat", która rozpoczęła się 12 stycznia. "Wdrożono nadzór nad zdarzeniami niepożądanymi przypuszczalnie związanymi ze szczepieniami i uodpornieniem (Esavi)" w tej populacji w "krajowym referencyjnym ośrodku zdrowia, w celu zwiększenia świadomości tego nadzoru i zwiększenia możliwości wykrycia ewentualnych przypadków".

         MSP "zna dokładnie skład szczepionek, ich funkcję w składzie i ilość każdej z nich, dodał Salinas, po tym jak został zapytany przez Recareya, czy "wszystkie partie szczepionek, które są wstrzykiwane, były i są takie same". Jednocześnie zaznaczył, że jego portfolio zweryfikowało "zgodność ze specyfikacją ustaloną dla wydania partii".

         Jeśli chodzi o to, dlaczego "różne rodzaje i marki szczepionek były podawane różnym segmentom populacji", sekretarz stanu wskazał, że "ustalono priorytet dla kluczowych populacji, biorąc pod uwagę główny cel, jakim jest przede wszystkim zmniejszenie poważnych chorób i śmiertelności związanych z pandemią, a także zminimalizowanie zakłóceń społecznych".

         Wyjaśnił, że szczepienia przeprowadzono "w sposób stopniowy i rozłożony w czasie, zgodnie z ustaleniem priorytetów grup, które należy zaszczepić, platformami szczepionkowymi dostępnymi w Urugwaju (według fragmentarycznego przybycia) i najlepszymi dostępnymi dowodami". W sprawie zastosowanych dawek, które - jak powiedział - "wszystkie" przekraczały "skuteczność 50% wymaganą przez WHO", Salinas powiedział, że "zalecenia techniczne dotyczące wprowadzenia szczepionek i ich zastosowania" pochodzą między innymi od Krajowej Komisji Doradczej ds. Szczepień (CNAV), Grupy Doradczej Ad Hoc Krajowej Komisji Doradczej ds. Szczepień oraz Honorowej Naukowej Grupy Doradczej (GACH).

         "Posiadanie szczepionek przeciwko covid-19 było efektem stanowczej decyzji, wynikającej z przekonania o kierowaniu populacją; i zostało osiągnięte w kontekście ekstremalnych trudności w dostępie do szczepionek" - zauważył minister zdrowia.

         Konkretnie na temat szczepionki Pfizer-BioNtech, która jest stosowana u dzieci w wieku od 5 do 11 lat, wyszczególnia postępy w jej dopuszczaniu do obrotu. "Początkowo był on zatwierdzony od 16 roku życia i bez górnej granicy wieku dla jego stosowania. Następnie został zatwierdzony przez międzynarodowe agencje takie jak FDA, EMA, WHO dla młodzieży w wieku od 12 do 16 lat oraz dzieci w wieku od 5 do 11 lat (niższa dawka), a obecnie od 6 miesięcy do 5 lat".

         Salinas dodał, że zdecydowano się podać tę dawkę Pfizera dzieciom w wieku od 5 do 11 lat, "ponieważ jest to jedyna, która miała w tym czasie, z zatwierdzeniem przez międzynarodowe agencje referencyjne ds. regulacji (FDA-EMA), na podstawie opublikowanych badań III fazy, dla tej grupy wiekowej". Coronavac nie został wybrany dla tej populacji, ponieważ istniało badanie III fazy "w toku, ale nie zakończone".

         Pytany, czy stosowane dawki Pfizera generują "ryzyko autoimmunizacji", minister powiedział, że u małoletnich "zjawiska autoimmunizacji ewentualnie związane ze szczepieniem COVID-19 w naszym kraju były wyjątkowe, w populacji w wieku od 5 do 11 lat nie odnotowano ŻADNYCH".

         Sekretarz stanu wyjaśnił też, że "białko Spike" zawarte w szczepionce Pfizera "nie generuje toksyczności", co zresztą "zostało obficie wykazane w badaniach fazy 1 i 2". W tym sensie powiedział, że "nie ma doniesień o toksyczności białka kolca szczepionki u ludzi". Na pytanie, czy covid-19 jest "chorobą, którą można określić jako wysoce lub znacznie agresywną dla dzieci", Salinas odpowiedział, że choroba u dzieci "w większości przypadków prezentowała się w łagodnych postaciach", choć wyjaśnił, że w grupach dzieci, które mają choroby współistniejące (płucne, sercowo-naczyniowe, neurologiczne, nowotworowe lub inne) "mają cięższe postacie i u nich zakażenie nie jest łagodną chorobą". Dotychczas dzieci "stanowiły około 14-15% przypadków COVID-19 w Urugwaju, obecnie jest to od 130 000 do 140 000 przypadków".

         "Ogólnie rzecz biorąc, bardzo niski odsetek (mniej niż 1%) dzieci z covid-19 wymagał hospitalizacji na obszarach intensywnej terapii, ale są dzieci poniżej 15 roku życia, które zmarły z powodu tej choroby" - dodał.

         Nazwał efekty przechorowania covid-19 u dzieci jako "multisystemowy zespół zapalny "SIM-C", który jest sugerowany jako "ciężka" forma choroby; "przedłużony covid-19", w tym kilka międzynarodowych badań.

         Z drugiej strony minister podkreślił, że "dostępne dowody naukowe jasno wskazują, że ryzyko pojawienia się nowych wariantów jest zwiększone w scenariuszach wysokiego krążenia wirusów i niskiego pokrycia szczepionkami, dlatego WHO w wielokrotnych komunikatach, aby zaradzić tej sytuacji, nakłaniała kraje do osiągnięcia wysokiego pokrycia szczepionkami w jak najkrótszym czasie". Zwrócił uwagę, że immunizacja "nie zakłóca odpowiedzi immunologicznej udzielanej przez naturalną odpowiedź immunologiczną, ale ją wzmacnia, sprzyjając odporności pamięciowej".

         Sędzia Alejandro Recarey, który analizuje pozew o ochronę przed szczepieniem dzieci przeciwko wirusom, złożony w ubiegły piątek przez prawnika Maximiliano Dentone, wyda orzeczenie w najbliższy czwartek w południe - podaje El País. Dentone wszedł do sądu administracyjnego kilka minut wcześniej, aby kontynuować rozpoczęte wczoraj postępowanie sądowe. W tym czasie, jak podaje El País, minister Daniel Salinas wysyłał brief z odpowiedziami na 18 pytań zadanych przez sędziego Recareya.

         Około 10 aktywistów antyszczepionkowych pojawiło się dziś rano przed budynkiem sądu, co jest mniejszą liczbą niż w przypadku wczorajszej sprawy sądowej, gdzie byli obecni z transparentami. Jedna z obecnych kobiet krzyknęła do Dentone'a dziś rano, zanim wszedł na salę sądową: "Powodzenia, powodzenia!"

         Rozprawa została wznowiona dziś rano po różnego rodzaju oskarżeniach ze strony prezydencji, Ministerstwa Zdrowia Publicznego i ASSE, które zostały wezwane, a także laboratorium Pfizer - marki szczepionek przeciwn Covid, o których mowa - przez sędziego Recareya.

         Na wczorajszym spotkaniu przedstawiciele prezydencji próbowali odwołać Recareya ze względu na "stronniczość". Miało to związek z tym, że sędzia dodał do nakazu dla rządu kilka zapytań, które nie były zawarte w apelacji amparo zainicjowanej przez Dentone.

           Sędzia Recarey zdecydował o wstrzymaniu szczepień anty Covid dla dzieci; MSP będzie się odwoływać od tego orzeczenia.

           "W Urugwaju nie odnotowano żadnych zgonów w wyniku szczepień" - powiedział minister zdrowia Daniel Salinas w swoich wyjaśnieniach na 18 pytań zadanych mu przez sędziego.

           Sędzia Alejandro Recarey w ten czwartek w południe podjął decyzję o "natychmiastowym" zawieszeniu szczepień przeciw Covid dzieci "poniżej 13 roku życia" pod "ostrzeżeniem o obrazie sądu" w przeciwnym razie. Środek ten pojawia się po dwóch przesłuchaniach, które odbyły się między wczoraj a dziś ( między środą 6 lipca a czwartkiem 9 lipca 2022r. - przyp.red.), w następstwie skargi prawnej złożonej w piątek przez prawnika Maximiliano Dentone. Ministerstwo Zdrowia Publicznego (MSP) będzie się odwoływać od wyroku.

           Recarey aktywował tę uchwałę do czasu, gdy "wszystkie umowy na zakup tych szczepionek zostaną opublikowane w całości (...)"; "zostanie przekazany skład substancji, które mają być zaszczepione" oraz "zostanie przygotowany tekst - do przekazania osobom odpowiedzialnym za nieletnich - który w pełni i jasno informuje" o kilku punktach. Tekst ten powinien zawierać "skład substancji do wstrzykiwania (wszystkie zawarte w nich elementy, niezależnie od ich charakteru); "korzyści płynące ze stosowania szczepionki", "związane z nią ryzyko, z wyszczególnieniem jego charakteru, prawdopodobieństwa, wielkości i, jeśli to możliwe, czasu wystąpienia", jak również to, że "powinien wyjaśniać, że substancja posiada jedynie zezwolenie na stosowanie w nagłych wypadkach, a nie zezwolenie ostateczne, wyjaśniając w prosty sposób, jaka jest różnica między tymi dwoma rodzajami zezwoleń.

           Raport powinien również stwierdzać, że "substancja została dopuszczona jedynie do użytku w nagłych wypadkach, a nie do użytku ostatecznego, wyjaśniając w prosty sposób, jaka jest różnica między tymi dwoma rodzajami zezwoleń", oraz że "wykryte już działania niepożądane powinny być wyszczególnione w całości, okresowo aktualizując te informacje", a także że "kontrole, do których państwo jest zobowiązane na mocy art. 2 ust. 5 ustawy 9.202, powinny być przeprowadzane". Z drugiej strony w tekście oszacowano koszt 30 tys. dolarów na odpowiedni wkład podatkowy.

           MSP powiedział poprzez oświadczenie na portalach społecznościowych, że "od dzisiaj szczepionki dla tej populacji nie będą już dostępne do odwołania", chociaż osoby "powyżej 13 roku życia" będą mogły otrzymać szczepionkę.

           Resort zdrowia "powtórzył", że "każda z podjętych decyzji dotyczących szczepień w ramach Narodowego Planu Koronawirusowego została podjęta w oparciu o dostępne dowody naukowe, w oparciu o wiedzę, doświadczenie i osiągnięcia członków Krajowej Komisji Doradczej ds. Szczepień, grupy doraźnej, grupy GACH oraz środowiska naukowego, którzy ustalili na podstawie wielu badań, że podane szczepionki są bezpieczne i skuteczne". Było to zgodne z tym, co Salinas stwierdził w odpowiedzi na prośbę Recareya o 18 pytań. "Biorąc pod uwagę obecny scenariusz epidemiologiczny, ministerstwo podkreśla znaczenie utrzymania opieki niefarmakologicznej, szczególnie w populacjach, które nie zostały zaszczepione lub nie uzupełniły statusu szczepień" - czytamy w czwartkowym popołudniowym oświadczeniu. (https://twitter.com/MSPUruguay?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1545072644248293377%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&;ref_url=https%3A%2F%2Fwww.elpais.com.uy%2Finformacion%2Fjudiciales%2Fjuez-recarey-resolvio-cancelar-vacunacion-anticovid-ninos-msp-apelara-fallo.html)

           Zapytany, czy czynnikiem decydującym było to, że umowy na zakup dawek nie zostały przedstawione, Dentone powiedział "tak" na konferencji prasowej przed budynkiem sądu. Ponadto powiedział, że "podziela" punkty, które zdaniem sędziego Recareya powinny być spełnione, aby zrehabilitować szczepienia dzieci poniżej 13 roku życia.

           Dostęp poniżej do pełnego wyroku sędziego Recarey, znanego w ten czwartek w południe. https://www.scribd.com/document/581584641/Sentencia-juez-Recarey-amparo-contra-vacunacion-anticovid-en-ninos#from_embed

           Rząd ostrzegał wczoraj, że pozew nie jest dobrze sformułowany, bo nie zawiera konkretnego żądania zawieszenia szczepień pediatrycznych. Recarey przyznał jednak prawo Dentone, a nie rządowi, zapewniając, że "choć prawdą jest, że dosłowne sformułowanie petycji zawartej w pozwie nie zawiera tego roszczenia, to jednak jest ono wyraźnie określone" w duchu prośby, co potwierdził prawnik powoda.

           Na zewnątrz budynku sądu przy ulicy San José kilku działaczy antyszczepionkowych świętowało orzeczenie okrzykami, uściskami, a nawet odśpiewaniem hymnu narodowego.

             Recarey orzekł na korzyść dwóch kobiet, które twierdziły, że nie zostały poddane wymazowi, aby wjechać do Urugwaju.

             Zgodnie z orzeczeniem sędziego Alejandro Recarey, państwo naruszyło zasadę równości, narzucając kobietom "odmienne traktowanie", ponieważ nie zostały zaszczepione. Sędzia Alejandro Recarey, który zdecydował w czwartek o "natychmiastowym" zawieszeniu szczepień antywirusowych dzieci poniżej 13. roku życia, orzekł też na korzyść dwóch kobiet, które pozwały państwo urugwajskie za to, że zmusiło je do poddania się wymazowi, by wjechać do kraju, ponieważ nie były zaszczepione.

             W orzeczeniu sędzia "stanowczo stwierdza, że szczepienia muszą być prowadzone w ramach legalności" i wskazuje, że "nieszczepienie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia publicznego". Nie narusza prawa".

             Dlatego stwierdza, że zmuszanie tych kobiet do wykonania testu PCR, aby wjechać do kraju, ponieważ nie były zaszczepione, narusza zasadę równości - uważa sędzia Recarey.

             "Uwzględnienie wniosku o amparo. I w jego meritum, nakazując MSP przeprowadzenie kontroli, do których państwo jest zobowiązane na mocy art. 2, ust. 5 ustawy 9202, a wszystkim pozwanym w równym stopniu, powstrzymanie się od jakiegokolwiek działania, faktu lub zaniechania, które naraża na szwank sytuację zdrowotną powodów lub narzuca im odmienne traktowanie przy wyjeździe i/lub powrocie do Orientalnej Republiki Urugwaju z powodu ich stanu nieszczepienia przeciwko covid-19" - czytamy w orzeczeniu, które ukazało się w wydaniu Sądu Najwyższego.

             Piątek, 8 lipca 2022r.

               Pfizer żałuje wstrzymania szczepionek, mówi, że odpowiedział na prośby o informacje.

               "Lokalnie, odpowiedzieliśmy na prośby o informacje jako zewnętrzny świadek i pozostajemy dostępni", powiedziała firma w oświadczeniu.

               W związku z orzeczeniem sędziego Alejandro Recareya, który zawiesił szczepienia przeciwnowotworowe dla dzieci poniżej 13 roku życia, firma farmaceutyczna Pfizer wyraziła ubolewanie z powodu "decyzji podjętej na szczeblu sądowym".

               "Lokalnie odpowiedzieliśmy na prośby o informacje jako świadek zewnętrzny i pozostajemy do dyspozycji. Ze względu na trwający proces sądowy nie jesteśmy w stanie podać dalszych szczegółów - poinformowało laboratorium w oświadczeniu.

               "Leki i szczepionki firmy Pfizer podlegają ścisłym procesom bezpieczeństwa i jakości. W szczególności szczepionka covid-19 firmy Pfizer/BioNTech otrzymała pozwolenie na zastosowanie w sytuacjach awaryjnych lub pełne pozwolenie na dopuszczenie do obrotu od agencji regulacyjnych w Europie, Stanach Zjednoczonych i wielu innych krajach w regionie Ameryki Łacińskiej i na całym świecie" - napisano w oświadczeniu.

               Dalej stwierdza, że "w 180 krajach dostarczono ponad 3,5 miliarda dawek, w tym dla populacji dziecięcej". W Ameryce Łacińskiej ponad 500 mln dawek szczepionki covid-19 trafiło do 33 krajów - dodano.

               Zarówno władze Urugwaju, jak i środowisko medyczne wyraziły wczoraj swój sprzeciw wobec orzeczenia sędziego. Álvaro Delgado, podsekretarz prezydenta, określił orzeczenie jako "nonsens".

               Kilka dni temu, po złożeniu pozwu przez prawnika Maximiliano Dentone, Recarey nakazał Ministerstwu Zdrowia Publicznego, Prezydencji i laboratorium Pfizera dostarczenie informacji o szczepionkach covid-19 podawanych w Urugwaju.

               Rozprawa, która odbyła się w środę, została przedłużona do czwartku. Recarey wezwał prezydencję i MSP do "przedstawienia szczegółowego opisu zawartości szczepionek pediatrycznych przeciw covid-19 firmy Pfizer, zgodnie z umową zakupu, w formie tekstowej", wśród innych wniosków.

               Po przesłuchaniu, w którym minister zdrowia publicznego Daniel Salinas odpowiedział na 18 pytań, Recarey nakazał zawieszenie pediatrycznych szczepień przeciwkrzywiczych.

               Sędzia uaktywnił uchwałę do czasu, gdy "wszystkie umowy na zakup tych szczepionek zostaną opublikowane w całości (...)"; zostanie podany "skład substancji, które mają być zaszczepione" oraz "tekst - do przekazania osobom odpowiedzialnym za nieletnich - który w pełni i jasno informuje" o kilku punktach.

               --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

               Media w Polsce o tym milczą... Wymiar sprawiedliwości w Polsce takich pytań nie zadaje...

               Ale my nie zamilkniemy.

               Ostatnio dodane

               STOP 5G! Przerażające fakty o technologii 5G.
               Pokaż
               STOP 5G! Przerażające fakty o technologii 5G.

               Fakty są przerażające. Właśnie dlatego musisz sam wyrobić sobie zdanie na temat technologii 5G. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

               Larwoterapia (biochirurgia) - Marcin Rogus
               Larwoterapia (biochirurgia) - Marcin Rogus
               Larwoterapia (biochirurgia) - Marcin Rogus

               Uwaga! Film zawiera drastyczne zdjęcia ran oczyszczanych z martwicy (np. stopa cukrzycowa)

               "Larwy to najmniejsi na świecie chirurdzy, w rzeczywistości są lepsze od lekarzy - są tańsze i pracują 24 godziny na dobę". Prof. Andrew Boulton

               To niezwykle skuteczna metoda oczyszczenia tkanek z martwicy. Pozwala efektywnie rozpocząć i wspomóc proces leczenia trudno gojącej się rany, np. terapia stopy cukrzycowej.

               Dr Norman Pieniążek miażdży obłęd Covidowy, test PCR i szczepionki!
               Pokaż
               Dr Norman Pieniążek miażdży obłęd Covidowy, test PCR i szczepionki!

               Wywiad mec. Jacka Wilka z dr Normanem Pieniążkiem genetykiem, specjalistą w zakresie diagnostyki molekularnej, wieloletnim pracownikiem CDC, szefem pracowni diagnostyki molekularnej, który obnaża kłamstwa i manipulacje z okresu pandemii Covid-19.

               Żródło:

               - https://www.facebook.com/watch/live/?extid=CL-UNK-UNK-UNK-IOS_GK0T-GK1C&;mibextid=cr9u03&ref=watch_permalink&v=422913590686388

               Koalicja na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły - List do Prezydenta RP Andrzeja Dudy
               Koalicja na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły - List do Prezydenta RP Andrzeja Dudy
               Koalicja na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły - List do Prezydenta RP Andrzeja Dudy

               Szanowny Panie Prezydencie,

               od kilku miesięcy z uwagą i niepokojem obserwujemy działania Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zauważamy, że destabilizują one polski system edukacji oraz szeroko otwierają szkoły na niebezpieczne ideologie, pozbawiając je zarazem komponentu narodowego. Jako obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, rodzice, nauczyciele, działacze społeczni, przedstawiciele organizacji pozarządowych podejmujemy szereg działań, aby zahamować niebezpieczne dla polskiej edukacji reformy.