Profilaktyka i leczenie
W 2020 roku przyszło nam zmierzyć się z nową rzeczywistością, którą zaczęło kreować nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie - ogłoszenie pandemii koronawirusa zespołu ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej typu 2 (Sars-CoV-2). Nic więc dziwnego, że w obliczu wizji globalnej pandemii Covid-19, przy braku odpowiedniego środka leczniczego oczy części świata nauki w pierwszej kolejności skupiły się na substancjach pochodzenia roślinnego o cechach przeciwwirusowych, immunomodulujących, a przy tym łatwo dostępnych i tanich.
Forsycja to krzew, który znają chyba wszyscy. Wiosną jako jedna z pierwszych rozkwita żółtymi kwiatami i zwiastuje ciepłe dni. Ale czy wiecie, że te kwiaty są jadalne i bardzo zdrowe?
To kolejny z darów natury, który mamy na przysłowiowe wyciągnięcie ręki, a nie wykorzystujemy jego potecjału...
Nowe spojrzenie na potencjalne korzyści bioaktywnych związków produktów pszczelich na COVID-19: przegląd i ocena najnowszych badań.
https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fmolb.2020.618318/full
Produkty pszczele zawierają między innymi liczne związki bioaktywne, takie jak propolis i kilka związków fenolowych, które mają szeroki zakres właściwości terapeutycznych w zwalczaniu różnych zaburzeń patologicznych i czynników zakaźnych. Celem niniejszego przeglądu jest zwrócenie uwagi na etapy cyklu życia SARS-CoV-2, mechanizmy molekularne wyjaśniające korzyści zdrowotne produktów pszczelich w odniesieniu do fizjologii i patologii COVID-19 oraz możliwych ograniczeń. Sugeruje się dalsze badania w przyszłości, aby dokładniej zbadać naturalne związki bioaktywne pszczół jako potencjalnych kandydatów przeciwko SARS-CoV-2."
Najnowsze doniesienia naukowe sugerują, że oczyszczony kwas huminowy może działać jak naturalne antidotum na grafen, wiążąc się z nim i ułatwiając w ten sposób jego wydalanie z organizmu. Liczne analizy dowiodły, że tlenek grafenu stanowi jeden z głównych składników preparatów szczepionkowych przeciw Covid-19, a badania potwierdzają jego szkodliwy wpływ na organizm człowieka. Poniżej przedstawiamy najświeższe informacje na ten temat.
Prospektywne, obserwacyjne badanie obejmujące 223 128 osób, przeprowadzone na terenie całego miasta z zastosowaniem metody Propensity Score Matching (statystycznego wpływu netto zmiennej niezależnej na zmienną zależną) wykazało, że zastosowanie iwermektyny wiązało się z istotnym zmniejszeniem liczby zakażeń COVID-19, hospitalizacji i zgonów z powodu COVID-19.