Nie szczepimy się przeciw COVID-19

Lekarze dla zdrowia

##--plugin|marquee--##

NASZĄ MISJĄ JEST

kontakt ulotki grafiki facebook twitter telegram rummble

Pomoc prawna

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ Z GRAFIKĄ: Facebook Twitter Telegram Instagram
Nakłanianie do szczepienia przeciwko Covid19 a odpowiedzialność prawna

W związku z licznymi skargami osób nakłanianych lub zmuszanych do zaszczepienia przeciwko COVID-19 (w szczególności dzieci), informujemy, iż takie działania są całkowicie bezprawne, a każda osoba, która dokonuje takich czynów ponosi odpowiedzialność prawną, w tym karną za ich popełnienie.

Odpowiedzialność ta ulega zaostrzeniu jeśli nastąpi niepożądany skutek, to jest, jeśli w wyniku zaszczepienia pogorszy się stan zdrowia osoby nakłonionej (zmuszonej) przez inną osobę do poddania się szczepieniu, albo jeśli osoba nakłoniona (zmuszona) do szczepienia przez inną osobę, na skutek zaszczepienia, poniesie śmierć.

Osoby publicznie nakłaniające do szczepienia, w szczególności jeśli nie wskazują na możliwość wystąpienia niepożądanych skutków dla zdrowia czy życia osoby, która się zaszczepi, w tym takich
jak: ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………, jeśli są funkcjonariuszami publicznymi, ponoszą dodatkową odpowiedzialność karną za niedopełnienie obowiązków lub przekroczenie uprawnień.

W przypadku nakłaniania (zmuszania) do szczepienia dzieci przez rodziców lub osoby sprawujące pieczę nad dzieckiem (w tym wychowawców i nauczycieli) może dojść do naruszenia dodatkowo przepisów zawartych w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym.
Informujemy, iż dobro dziecka jest zasadą nadrzędną kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, a władza rodzicielska nie obejmuje swym zakresem nakłaniania lub zmuszania dziecka do szczepień, w szczególności, gdy dziecko się temu sprzeciwia (do czego ma prawo). Całkowitą odpowiedzialność za negatywne skutki dla zdrowia czy życia dziecka ponosi
osoba nakłaniająca (zmuszająca).

Podstawa prawna odpowiedzialności za nakłanianie czy przymuszanie do szczepienia to w szczególności: art. 155 k.k., art. 156 k.k., art. 231 k.k., art. 246 k.k.

Także Rada Europy w Rezolucji 2361 (z 27 stycznia 2021 r.) "Covid-19 vaccines: ethical, legal and practical considerations" odnosząc się stricte do szczepionek przeciw COVID-19 wydanej przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy wzywa państwa członkowskie i Unię Europejską m.in., by:

"7.3.1. upewnić się, że obywatele zostali poinformowani, że szczepienie NIE jest nakazane i że nikt nie jest politycznie, społecznie lub w inny sposób naciskany, aby się zaszczepić, jeśli nie chce zrobić tego sam;

7.3.2. zapewnić, że nikt nie jest dyskryminowany z powodu braku szczepienia ze względu na możliwe zagrożenie dla zdrowia lub niechęć do szczepień".

W związku z powyższym, nakłanianie czy zmuszanie do szczepienia przeciwko Covid19, które formalnie jest nadal szczepieniem dobrowolnym jest bezprawne i może wiązać się z poniesieniem odpowiedzialności prawnej, w tym karnej.


Elżbieta Gromadzka, radca prawny
Konrad Wozikowski, adwokat

Źródło: PSNLiN

Ostatnio dodane

STOP 5G! Przerażające fakty o technologii 5G.
Pokaż
STOP 5G! Przerażające fakty o technologii 5G.

Fakty są przerażające. Właśnie dlatego musisz sam wyrobić sobie zdanie na temat technologii 5G. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Larwoterapia (biochirurgia) - Marcin Rogus
Larwoterapia (biochirurgia) - Marcin Rogus
Larwoterapia (biochirurgia) - Marcin Rogus

Uwaga! Film zawiera drastyczne zdjęcia ran oczyszczanych z martwicy (np. stopa cukrzycowa)

"Larwy to najmniejsi na świecie chirurdzy, w rzeczywistości są lepsze od lekarzy - są tańsze i pracują 24 godziny na dobę". Prof. Andrew Boulton

To niezwykle skuteczna metoda oczyszczenia tkanek z martwicy. Pozwala efektywnie rozpocząć i wspomóc proces leczenia trudno gojącej się rany, np. terapia stopy cukrzycowej.

Dr Norman Pieniążek miażdży obłęd Covidowy, test PCR i szczepionki!
Pokaż
Dr Norman Pieniążek miażdży obłęd Covidowy, test PCR i szczepionki!

Wywiad mec. Jacka Wilka z dr Normanem Pieniążkiem genetykiem, specjalistą w zakresie diagnostyki molekularnej, wieloletnim pracownikiem CDC, szefem pracowni diagnostyki molekularnej, który obnaża kłamstwa i manipulacje z okresu pandemii Covid-19.

Żródło:

- https://www.facebook.com/watch/live/?extid=CL-UNK-UNK-UNK-IOS_GK0T-GK1C&;mibextid=cr9u03&ref=watch_permalink&v=422913590686388

Koalicja na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły - List do Prezydenta RP Andrzeja Dudy
Koalicja na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły - List do Prezydenta RP Andrzeja Dudy
Koalicja na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły - List do Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Szanowny Panie Prezydencie,

od kilku miesięcy z uwagą i niepokojem obserwujemy działania Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zauważamy, że destabilizują one polski system edukacji oraz szeroko otwierają szkoły na niebezpieczne ideologie, pozbawiając je zarazem komponentu narodowego. Jako obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, rodzice, nauczyciele, działacze społeczni, przedstawiciele organizacji pozarządowych podejmujemy szereg działań, aby zahamować niebezpieczne dla polskiej edukacji reformy.